זמן משלך

עינת בר אילן קיץ מאמנת אישית

*שם:  
*טלפון:  
אימייל:  
*הערה:  


 • ניהול זמן לנשים

  מחקרים מראים שנשים מנצלות- בכל רגע נתון- את הזמן טוב יותר מגברים.

   בחברה המתקדמת שלנו נשים נושאות בהרבה יותר מטלות, בכל רגע נתון, מגברים.

  המחיר שגבתה מאיתנו המהפכה הפמיניסטית הוא גבוה:מצד אחד יש לנו הכובע "הגברי"- של עבודה (גם אם העבודה נעשית פיסית בבית או מהבית) ומצד שני- יש לנו כובע "נשי"- של עבודות הבית, הילדים והמשפחה.

   

   זה נכון גם לגבי נשים שעובדות מחוץ לבית, דהיינו משלבות עבודה\קריירה עם משפחה, ועדיין צריכות לנהל את הבית ואת חיי המשפחה. אני חושבת שגם אישה בת 36 שיש לה משרה מבטיחה של רואת חשבון, במשכורת גבוהה, ויש לה- מטפלת, עוזרת, גנן...- צריכה לזכור להוציא כםף לעוזרת או לזכור מתי יום ההולדת של המטפלת שלה...

   

   גם  נשים שעובדות רק בבית נתקלות בשפע של מטלות ומשימות, גם מחוץ לבית וכל הקניות וה"סידורים"- קופ"ח, בנקים, דואר וכיו"ב, וכמובן בבית.

   

  הדבר נכון גם לגבי סטודנטיות- שברוב המקרים עובדות לפרנסתן מחוץ למסגרת הבית או הדירה השכורה שבהם הן גרות, וגם הן מתמודדות- עם עבודה, לימודים, ועניינים ביתיים.

   

   זה נכון גם לגבי גימלאיות- שאפילו שאין עובדות מחוץ לביתן, חלקן מתנדבות, רובן מגויסות כסבתות לנכדיהן שהאמהות שלהם עובדות מחוץ לבית, יש להן בעל שדורש תשומת לב, ובדרך כלל יש להן בית או דירה או אפילו חדר בדיור מוגן שצריך לנקות ולסדר ואוכל לבשל, שלא לדבר על כל החוגים, הקורסים, ההתעמלות- שכל אחת מאיתנו מנסה להכניס ללוח הזמנים המוטרף ממילא שלה.

   

  נשים במאה ה-21 נמצאות במעגל קסמים של ריצה אחרי הזמן, ואני מציעה- בואו נעצור, ניקח אויר, נעשה חושבים-  וננהל את הזמן שלנו מחדש.

BizMakeBiz פותח ע"י